İçerik Alanına Git Menüye Git

İlk Türk Arktik Bilimsel Seferi

İstanbul Teknik Üniversitesi Kutup Araştırmaları Uyg-Ar Merkezi (İTÜ PolReC) öncülüğünde gerçekleştirilen İlk Türk Arktik Bilimsel Seferi’ni desteklemekten gurur duyuyoruz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (PolReC) tarafından gerçekleştirilen “İlk Türk Arktik Bilimsel Seferi”  küresel iklim değişikliği ve deniz buzu fizik bilimi çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla 11-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında Bankamız sponsorluğunda tamamlandı.

Sefer, arktik deniz buzu tipi gözlemleri ve analizi, deniz buzu yersel ölçümlerinin uzaktan algılama ile doğrulanması, arktik denizcilik meteorolojisi, gökyüzü kalite araştırması, kalıcı organik kirletici örneklerinin alınması, mikroplastik araştırılması çalışmaları, bioürünleştirme çalışmaları ve 80 Kuzey noktasına varış aşamalarını içeriyor.

Bilimsel olarak ilk kez düzenlenen seferde farklı üniversite ve akademik disiplinlerden 41 farklı araştırma için veri toplandı. Elde edilen bulguların uzun yıllar boyunca bilim dünyasına katkı sunması bekleniyor.

Çok güzel şeyler
paylaşıyoruz!

Sana rehberlik edecek yol arkadaşın Maximum Genç'in sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutma!

İş'te Kariyer

2018 ve 2019 yıllarında "Forbes GLOBAL WORLD'S BEST EMPLOYERS 2000" listesinde "En İyi 500 İşveren" arasında yer alan tek Türk Bankası olan İş Bankası'nda kariyer fırsatları, çalışma ve sosyal hayat, yan haklar ve daha fazlasına göz at!

Kariyer Fırsatlarını İncele

Video yükleniyor...
İnternet hızına göre yüklenmesi 2-3 dakika alabilir.