İçerik Alanına Git Menüye Git

Birikimine Ödül Faiz Almak İstiyorsan: Biriktiren Genç Hesap

Hedefinde yeni bir akıllı telefon veya bir bilgisayar mı var? Ya da belki özel bir eğitim programına katılmak? Birikim nasıl yapılır diye düşünüyorsan artık ufak ufak birikim yaparak hedeflerine ulaşman çok daha kolay.

Biriktiren Genç Hesap, rahatça para biriktirebileceğin bir birikim hesabı. Üstelik hedefine ulaştığın takdirde “Ödül Faiz” olarak tanımladığımız, mevcut alacağın faize ek olarak faiz geliri de elde edeceğin bir hesap bu.

Biriktiren Genç Hesap Nedir?

Hayalinin peşinden koşan gençlerin imdadına yetişen Biriktiren Genç Hesap ile 6 veya 12 aylık dönemler için kendine birikim hedefi koyarak, hem hesabın aylık faiz getirilerinden faydalanır hem de sözleşme süresinin sonunda hedef birikim tutarına ulaşırsan, birikimlerin üzerinden İş Bankası’nın senin için ek bir katkıda bulunacağı “Ödül Faiz” getirisine de hak kazanırsın.

Üstelik, ihtiyaç duyman halinde hesabının aylık vade dönemlerinde paranı çekebilir ya da eline ek bir miktar geçerse para da yatırabilirsin. Gençler için birikim yapmak bu hesap ile hayal olmaktan çıkıyor.

Sen iste, biz hayallerin için biriktirelim. 

Biriktiren Genç Hesap'ı Kimler Kullanabilir?

18-26 yaş aralığındaki tüm gençler Biriktiren Genç Hesap açabilir. Gençken birikim yapmanın yollarını arıyorsan bu hesap tam sana göre.   

Biriktiren Genç Hesap'ın Avantajları Nelerdir?

 • Biriktiren Genç Hesap ile para biriktirmek için alternatifli vade seçeneklerin vardır. Açılış sırasında 6 veya 12 aylık sözleşme süresi ve dilediğin birikim hedefini belirleyebilirsin.
 • Sözleşme süresi sonunda birikim hedefine ulaşırsan, geriye dönük olarak hesabının vade sonlarındaki bakiyesine mevcut ilan edilen faize ek olarak “Ödül Faiz” oranı üzerinden ek bir faiz geliri de elde edersin.
 • Asgari açılış tutarı öyle düşündüğün gibi yüksek bir tutar da değil;  sadece 250 TL. Azami tutarı ise 100.000 TL’ye kadar belirleyebilirsin.
 • Hesabından yukarıda da bahsettiğimiz gibi aylık vade başlangıç tarihlerinde para çekebilir ya da para yatırabilirsin. E, ne de olsa önemli bir özellik bu bir daha değinmemizde bir sakınca yok.
 • Hesabın için uygulanacak aylık faizler, ay sonlarında hesapta bulunan bakiyen üzerinden yapılır. Bu da çok önemli tabi; her hangi bir zamanda eline toplu bir para mı geçti, bir sonraki ayın başlangıç tarihinde bu parayı hesabına yatır, ay sonunda bu tutar üzerinden faizini al.
 • Aynı anda birden fazla Biriktiren Genç Hesap açamayacağını da unutma. Biri biter diğeri başlar :).
 • Hesabın sözleşme süren sonunda kapatılır ve otomatik olarak tüm bakiyen vadesiz hesabına aktarılır.

Biriktiren Genç Hesap’ın “Ödül Faiz”i Nasıl İşler?

 • Biriktiren Genç Hesap’ı açarken, yani hesap açılışı sırasında sözleşme süresi sonunda ulaşmak istediğin birikim hedefini belirlersin. Unutma, bu hedefi ilgili dönem içinde bir daha değiştiremeyeceğin için gerçekçi belirlemende fayda var. 
 • “Ödül Faiz”e sözleşme sonunda birikim hedefine ulaşman halinde hak kazanırsın. “Ödül Faiz”, her vade dönemi sonundaki hesap bakiyene geriye dönük olarak uygulanır.
 • Oldu da bir aksilik oldu ve birikim hedefine ulaşamadın veya hesabını sözleşmede belirlenen süreden önce daha erken kapattın, bu durumda “Ödül Faiz”inden yararlanamayacağını üzülerek belirtmek isteriz. Hesabına kapattığın tarihe kadar işlemiş olan aylık faiz getirilerin ise elbette geri alınmayacak.
 • “Ödül Faiz” yalnızca birikim hedefi tutarın kadar verilir. Hesap bakiyenin birikim hedefi üzerinde kalan kısmına ödül faiz verilmez ve bu tutar için aylık faiz getirileri elde etmeye devam edersin.

Biriktiren Genç Hesap Nasıl Açılır?

İşCep’ten, İnternet Şubesi’nden ve tüm İş Bankası Şubelerinden kolayca açabilirsin.

Bir Örnek* İle De Biriktiren Genç Hesap’ı Anlatalım:

Hesap Açılış Tutarı 5.000 10.000
Sözleşme Süresi 6 ay 6 ay
Hedef Birikim Tutarı 10.000 15.000
Ödül Faiz Oranı 2% 2%
Aylık Faiz Oranı 10,50% 10,50%
Her Ay Hesaba Yatırılan Tutar 1.000 TL 1.000 TL
Sözleşme Süresi Sonu Hesap Bakiyesi (Brüt) 10.307 TL 15.526 TL
Sözleşme Sonu Ödül Faizli Hesap Bakiyesi (Brüt) 10.382 TL 15.652 TL

*Örnek tabloda,  hesaba sözleşme süresi boyunca ara dönemlerde uygulanan faiz oranlarının ve hesaba yatırılan aylık tutarların aynı miktarda olduğu ve hesaptan sözleşme süresi boyunca para çekimi yapılmadığı varsayılmıştır. Faiz oranları ve kazançları, vergiler dâhil edilmemiş brüt tutarlardır ve tam sayılara yuvarlanmıştır. Hesap açılışı sırasında güncel oranlar kullanılacak olup, bu oranlar tablo ile değişiklik gösterebilir.


Çok güzel şeyler
paylaşıyoruz!

Sana rehberlik edecek yol arkadaşın Maximum Genç'in sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutma!

İş'te Kariyer

2018 ve 2019 yıllarında "Forbes GLOBAL WORLD'S BEST EMPLOYERS 2000" listesinde "En İyi 500 İşveren" arasında yer alan tek Türk Bankası olan İş Bankası'nda kariyer fırsatları, çalışma ve sosyal hayat, yan haklar ve daha fazlasına göz at!

Kariyer Fırsatlarını İncele

Video yükleniyor...
İnternet hızına göre yüklenmesi 2-3 dakika alabilir.