Geleceği Güzelleştiren, Yarınları Düşünen Fon: TEMA Fon

Yatırımlarını yaparken doğayı da korumak ister misin?

Hemen Dene

İşCep'ten Al
Geleceği Güzelleştiren, Yarınları Düşünen Fon: TEMA Fon

 Nasıl olduğunu merak ediyorsan, cevap: İş Portföy Tema Değişken Fon.

TEMA Fon nedir?

Tasarrufların çevresel sorumluluk ilkeleriyle profesyonel olarak yönetilen bir yatırım portföyü bünyesinde değerlendirilmesini hedefleyen Türkiye'nin ilk yatırım fonudur.

TEMA Fon, Türkiye'nin çevre konusunda öncü konumda yer alan sivil toplum kuruluşlarından TEMA Vakfı'nın da uzmanlığından yararlanarak, fon portföyünün belirli bir bölümü ile üretimlerinin her aşamasında sosyal değerlere saygılı ve çevreye duyarlı şirketlere İş Portföy’ün profesyonel portföy yönetimi anlayışı ile yatırım yaparken dünyaya ve doğaya saygılı şirketler teşvik edilmiş olur.

Ortaklık yoluyla bir taraftan çevreye duyarlı şirketlerin büyümesine katkıda bulunurken bir taraftan da bu alandaki sosyal girişimleri destekler. Bunun için Fon’un yatırım yapacağı yurt içi ortaklık payları ve/veya özel sektör borçlanma araçlarını Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dâhil olan ihraççılar arasından seçer.

Bununla birlikte fonun Hazine Bonosu ve Devlet Tahvillerini de içerecek şekilde bir yatırım portföyü oluşturulur.

İş Portföy Yönetimi A.Ş’nin bu yatırım fonundan elde edeceği gelirin yarısı, topluma yatırım amacıyla TEMA Vakfı'nın çevre projelerine aktarılır ve böylece bu tür projelere doğrudan finansman desteği sağlanmış olur.

Sen de TL birikimlerini uzun vadede değerlendirmek istiyor, çevreye duyarlı, doğaya sahip çıkan ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedefliyorsan İş Portföy Tema Değişken Fon’u mutlaka incelemelisin. Tüm bilgilere buradan kolayca ulaşabilirsin.

TEMA Fon’a nasıl yatırım yapabilirim?

İşCep veya İnternet Şubesi’ndeki Yatırım > Yatırım Fonu > Alış adımlarından İş Portföy Tema Değişken Fon’u hızlıca satın alabilirsin.

Geleceğine yatırım yaparken, yarınlarını da güzelleştirmeye başla!

Çok güzel şeyler
paylaşıyoruz!

Sana rehberlik edecek yol arkadaşın Maximum Genç'in sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutma!